Патріотизм є системоутворюючим поняттям національної свідомості і самосвідомості народу, яка відображається у любові до України, нації та віри в краще майбутнє суспільства, знанні історії та надбань народу, гордості та відданості своїй державі. Це багатоаспектне явище, яке і є складною системою властивостей і характеристик. Ось чому патріотичне виховання покоління, що підростає, є однією з важливих завдань сучасної освіти.
Мета: підтримка розвитку комплексного патріотичного виховання, освіти та просвітницької діяльності учнівської молоді на основі збереження та примноження культурної спадщини Батьківщини, відродження традиційних моральних цінностей.
Військово-патріотичне виховання – пріоритетна складова патріотичного виховання молоді. Саме військово-патріотичне виховання повинне формувати у молодої особи готовність до захисту Вітчизни. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Надзвичайно важливий внесок у військово-патріотичне виховання молоді вносять представники ЗСУ. Кращим прикладом цього є бійці 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Вони з перших днів повномасштабного російського вторгнення обороняли Харків, зайняли оборону вздовж кільцевої дороги та відбивали ворога. Вони дають бій не тому що народились для війни, а тому, що вірять: дух і воля українців – незламні! Вишукуючи противника, наші козаки «мінусують» його безпосередньо у норах та бліндажах. Хочеш разом з ними нищити орду – доєднуйся! Телефонуй та заповнюй анкету! https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc8w3RfCjw…/viewform… Співбесіда та можливість вибрати напрямок, максимально наближений до твоїх навичок та побажань! Телефони для довідок: +38099 68 09 365; +38096 92 92 922
Задачі:
- Формування духовно багатого, соціально активного громадянина;
- Формування патріотичної свідомості, моральних та етичних орієнтирів;
- Розкриття розуміння істинного значення демократичних цінностей;
- Підвищення престижу військової служби у лавах збройних сил України.
- Зниження негативних звичок учнів засобами системи патріотичного виховання.
- Зниження негативних звичок учнів засобами системи патріотичного виховання.
Слів подяки ніколи не буває багато. Ми знову й знову дякуємо всім учасникам освітнього процесу, які долучаються до акції “Від серця до серця” — марафону вдячності тим, хто щодня надзвичайно високою ціною наближає довгоочікуваний мир, рятує наші життя та домівки, бореться за теперішнє та майбутнє на всіх фронтах, кордонах і в тилу.
В період з 01 квітня по 30 квітня в ЦПТО № 1 м. Харкова проходила благодійна акція «Від серця до серця», під час якої тривав збір коштів з подальшою їх передачею для потреб Збройних сил України.
Збір був організований заступником директора з виховної роботи Ларисою Силаічевою за підтримки в. о. директора Володимира Воробйова і заступника директора з навчально-виробничої роботи Оксани Чопової. До акції долучилися майже всі співробітники закладу і учні. Дякуємо кожному, хто долучився до акції!
Віримо у перемогу, наближаємо її кожного дня, усі разом!
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ФАШИЗМУ
Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду. У нашому закладі протягом вересня щорічно серед здобувачів освіти ЦПТО № 1 м. Харкова проводиться просвітницька та виховна робота, присвячена річниці закінчення Другої світової війни. Головна мета вшанування Дня пам’яті жертв фашизму – це поширення правдивої інформації про фашизм як ідеологію та популяризація заходів щодо постійної боротьби з можливим відродженням фашизму. Гасло Дня пам’яті жертв фашизму – «Об’єднатися, щоб протистояти екстремізму». Просвітницька робота серед здобувачів освіти Центру також спрямовується на вшанування пам’яті жертв фашизму, протидії його реваншу.
Проведення екскурсій в музеї сприяє підняттю патріотичного духу здобувачів освіти, вихованню в них моральних якостей, підвищує інтерес до героїчного минулого України, формує загальнолюдські цінності, спонукає молодь самовіддано любити рідну землю.