Батькам

Шановні батьки абітурієнтів!

Ваші діти  закінчують школу і кожного із Вас турбує питання: що робити далі? Всім батькам хочеться забезпечити благополучне майбутнє своїм дітям, щоб вони отримали надійну, поважану, високооплачувану професію.

Питання вибору професії є одним з найбільш складних. Дітям необхідна допомога дорослих, але допомога розумна. Хоча підлітки можуть не говорити про це прямо, насправді для них дуже значуща думка дорослих. Батьки повинні стати радниками для дитини у пошуках улюбленої справи.

Сім’я – це той простір, де формується відношення до роботи, до професійної діяльності. У кожного з нас, дорослих, є своє уявлення про роботу, яке ми, деколи самі того не відаючи, передаємо дитині. А для підлітків найголовніше, як би вони не прагнули до самостійності, – це відчуття підтримки з боку дорослого. Для дітей важливо, що по важкому шляху самовизначення вони йдуть не одні, що поряд знаходиться дорослий, який підтримає в скрутну хвилину і допоможе, який би шлях вони не обрали. Це відчуття додає їм упевненість в своїх силах і спонукає до досягнень, тепер вже не учбових, а професійних.

 Пам’ятайте:

Діти завжди потребують допомоги дорослих і не можуть самостійно обрати професію до душі. Батьківська допомога у виборі професії не повинна бути нав’язливою і замінювати бажання дитини бажанням батьків.

Уважно прислухайтеся до намірів та прагнень своїх дітей, враховуйте їхні інтереси та схильності, спираючись на рівень розвитку їхніх здібностей, і радьте обирати ту професію, що найбільше їм підходить.

Якщо радите дитині оволодіти тією чи іншою професією, ви повинні бути впевнені, що цей фах є найбільш підходящим для неї, не протипоказана її здоров’ю.

Обрана професія повинна бути актуальною на ринку праці та  виправдати очікування щодо рівня заробітної плати.                                                                        Шановні батьки абітурієнтів

Якщо у вас виникають труднощі – звертайтеся до Інтернет – приймальні на нашому сайті або до   приймальної комісії ЦПТО №1 м. Харкова! Вам завжди нададуть кваліфіковану пораду та допоможуть у питаннях професійного визначення.

Ми Вам пропонуємо для Вашої дитини  отримати одну з 11 актуальних на ринку праці професій!

 

Пов`язані зображення: