Бібліотека

Бібліотека – це центр, в якому збагачуються знаннями і здобувачі освіти, і викладачі; це місце, де можна отримати відповідь на будь-яке питання.

Загальна площа бібліотеки 200м2, читальна зала на 50 посадочних місць займає 140 м2.

Книжковий фонд бібліотеки налічує близько 70 тисяч примірників, що допомагає в опануванні джерелами знань, сприяє розширенню світогляду здобувачів освіти, виховує загальнолюдські моральні якості – ті якості, які притаманні справжній, сучасній молодій людині. До послуг читачів – багатий довідковий  фонд, представлений різноманітними галузевими енциклопедіями та енциклопедіями загального напрямку, сучасними словниками та довідниками.  Цікава художня література на будь-який смак. Педагогічна та методична література, сучасні періодичні відання.

Без розширення фонду бібліотеки не може бути якісної підготовки кадрів. Завдячуючи адміністрації нашого закладу бібліотечний фонд постійно поповнюється, збагачується. Матеріально-технічне забезпечення бібліотеки оновлюється: придбані сучасні меблі та сучасна комп’ютерна техніка. На сьогоднішній день в бібліотеці є комп’ютер, принтер, доступ в Internet. Впроваджено програмне забезпечення «УФД / Бібліотека»,  створено електронний каталог.

Бібліотека поєднує традиційні бібліотечні функції і надання різної інформації на базі сучасних телекомунікаційних технологій, що значно розширює інформаційні можливості бібліотеки. Кожен здобувач освіти має змогу користовуватися електроними підручниками.

1Електронні підручники

Під електронними підручниками мають на увазі і електронні книги (рідери), і структуровані й забезпечені посиланнями тексти, і документи різних типів, починаючи від допоміжних файлів і закінчуючи web-сторінками, що містять навчальні матеріали.

Власне, електронний підручник – це освітній продукт, який відрізняється від традиційного підручника на друкованій основі лише тим, що переглянути його можна тільки за допомогою комп’ютера чи електронної книги; відповідає вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти і навчальним програмам.

У бібліотеці ведеться робота з комп’ютеризації бібліотечно-бібліографічних процесів. Її мета – створення єдиної автоматизованої інформаційної системи, яка б відповідала вимогам часу.

Очолює роботу бібліотеки Серпухова Валентина Петрівна – лідер двох обласних конкурсів бібліотекарів. Її передовий досвід роботи та авторські матеріали масових заходів друкувалися у журналі «Шкільна бібліотека» та у газеті «Вісник профтехосвіти».

Діяльність нашої бібліотеки як складової навчального процесу ЦПТО № 1 м. Харкова, центра культури, духовного та інтелектуального спілкування, спрямована на формування національної свідомості, порядності та професіоналізму учнівської молоді.
6Щорічно на базі нашої бібліотеки проводиться засідання обласного методичного центру бібліотек ПТНЗ Харківської області, усні журнали, вечори поезії, круглі столи, тематичні вечори і т.д.

Відео

На базі бібліотеки традиційно проходять заходи до річниці дня смерті Лесі Українки  (відкритий перегляд літератури з бібліографічним оглядом «Леся Українка –  співець правди і свободи», виставка творчих робіт – ілюстрації учнів до творів поетеси; вечір, присвячений творчості). В читальному залі бібліотеки відбувся вечір поезії «Мереживо осінніх барв», усний журнал «Шлях до зірок» про життя видатного вченого академіка, нашого земляка М. П. Барабашова; до річниці від дня народження Т.Г. Шевченка (інформаційна  сторінка “Любов та шана великому Кобзарю”. Пам’ятники  Т.Г. Шевченку на Харківщині); до  річниці виведення військ з Республіки Афганістан (засідання круглого столу «Афганістан: люди. Події, долі») та інше.

До 207-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

Інформаційна  сторінка “Любов та шана великому Кобзарю”. Пам’ятники  Т.Г. Шевченку на Харківщині.

 

 

 

 

 

 

 

Пов`язані зображення: