Гуртки

Система гурткової роботи  – це організаційний центр цілого ряду позакласних заходів, пошук творчої молоді, втілення в життя задумів і мрій.

У 2015 – 2016 навчальному році в ЦПТО№1 працюють гуртки художньої творчості:

Танцювальний  «100%»– керівник Юрченко І.М.

101ТАНЕЦЬ – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ РУХ ТІЛА, ТАНЕЦЬ –  ЦЕ РУХ ДУШІ.

Танець – один із найулюбленіших та найпопулярніших видів мистецтва – має надзвичайно великі можливості для фізичного розвитку та естетичного виховання учнівської молоді.

Програма роботи танцювального гуртка «100%» є надзвичайно актуальною, оскільки сучасна хореографія стала найпопулярнішим жанром. Вік вихованців – це учнівська молодь ЦПТО №1 від 14 до 19 років.  103Танцювальний гурток опановує такі засоби як:

 • Класичний танець;
 • Народно-сценічний танець;
 • Гімнастика;
 • Сучасні напрямки хореографічного мистецтва;
 • Масові та популярні форми танцю;
 • Акторська майстерність;
 • Загально-рухлива підготовка. 102105


ГУРТОК НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ «ПАТРІОТ»- КЕРІВНИК ГУРТКА – ЗАВЕРШИНСЬКА Н.Л.

Патріотизм є системоутворюючим поняттям національної свідомості і самосвідомості народу, яка відображається у любові до України, нації та віри на краще майбутнє суспільства, знанні історії та надбань народу, гордості та відданості своїй Батьківщині, служіння Вітчизні заради України. Це багатоаспектне явище, яке і є складною системою властивостей і характеристик. Ось чому патріотичне виховання підростаючого покоління є однією з важливих завдань сучасної освіти.

Мета: підтримка розвитку комплексного патріотичного виховання, освіти та просвітницької діяльності учнівської молоді на основі збереження та примноження культурної спадщини Батьківщини, району, відродження традиційних моральних цінностей.

Задачі:

 • формування духовно-збагаченого, соціально-активного громадянина;
 • підвищення патріотичної свідомості, моральних та етичних орієнтирів;
 • розкриття розуміння істинного значення інтернаціоналізму;
 • знищення розповсюджених в суспільній свідомості байдужості, егоїзму,      цинізму, немотивованої агресивності;
 • підвищення престижу воєнної служби у лавах озброєних сил України.
 • зниження негативних звичок учнів засобами системи патріотичного      виховання.

ЗавершинськаВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ФАШИЗМУ

Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні (друга неділя), тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення.   День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.  У нашому закладі протягом вересня 2015 року серед учнів ЦПТО № 1 м. Харкова була проведена просвітницька та виховна робота, присвячена 70-річчю закінчення Другої світової війни.  Головна мета вшанування Дня пам’яті жертв фашизму – це поширення правдивої інформації про фашизм як  ідеологію та вживати заходів для постійної боротьби з можливим  відродженням фашизму. Гасло Дня пам’яті жертв фашизму – «Об’єднатися, щоб протистояти екстремізму».  Проведені уроки патріотичної тематики «Україна в роки Другої світової війни», «Внесок України у боротьбу проти фашизму».  Керівник гуртка «Патріот» Завершинська Н.Л. провела екскурсії до музею Бойової Слави 62/8 Гвардійської армії. розповіла учням про втрати України від фашизму, про подвиг учасника Другої Світової війни Запорощенка Бориса Євгеновича.

Просвітницька робота серед учнів Центру також була спрямована на вшанування пам’яті жертв фашизму, протидії його реваншу, а також проявам екстремізму.  У музеї була організована тематична виставка, присвячена 70-річчю закінчення Другої Світової війни.

В Україні щорічно у другу неділю вересня люди згадують усіх невинних жертв фашизму, а також вшановують пам’ять і заслуги наших  воїнів. Учні ЦПТО № 1 м. Харкова поклали квіти до пам’ятника двічі Герою Радянського Союзу В.І.Чуйкову.

77Зустріч з ветераном

 21 жовтня студенти Харківської Гуманітарно-педагогічної академії відвідали музей бойової слави ЦПТО № 1 м. Харкова. Керівник гуртка Завершинська Н.Л. разом з ветераном Великої Вітчизняної війни Запорожченко Б.Є. провели екскурсію, присвячену  70- річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. На добру згадку ветеран війни сфотографувався зі студентами. 12

 

 

 

Учні ЦПТО № 1 раді зустрічам з ветеранами Великої Вітчизняної війни. На уроці мужності «Сповідь солдатських сердець» ветеран Запорожченко Б.Є. поділився своїми спогадами про воєнні дороги, про безсмертний подвиг нашого народу.

Учні ЦПТО № 1 покладають квіти до пам’ятника двічі Герою Радянського Союзу В.І. Чуйкову.

 ТИЖДЕНЬ ПАМ’ЯТІ

 На базі музеїв бойової слави Центру професійно-технічної освіти №1  керівник гуртка “Ветеран” Завершинська Н.Л. разом з викладачем історії   Саваринським К.Ю. проводять тематичні екскурсії, присвячені 70-річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Проведення екскурсій сприяє підняттю патріотичного духу учнів, вихованню в них моральних якостей, підвищує інтерес до героїчного минулого України, формує загальнолюдські цінності, спонукає учнів самовіддано любити рідну землю.

Військово-патріотичне виховання
учнівської молоді в ЦПТО № 1 м. Харкова

До 25 –річчя виведення військ з Республіки Афганістан

Історія не забувається, доки жива пам’ять тих, хто на власні очі бачив страхіття війни на землі Афганістану, хто втратив рідних, коханих людей.  З метою залучення молодого покоління до вивчення та збереження історичної спадщини нашого народу, вихователя молоді на прикладах героїчного минулого керівником гуртка «Ветеран» були проведені наступні заходи:

Екскурсії з учнями до музеїв бойової слави «Наші випускники – справжні воїни – інтернаціоналісти». Виставка матеріалів «Афганський біль в нашій пам’яті». Круглий стіл «Афганістан: люди, події, долі».  З болем і сумом згадуємо випускників нашого училища – Андрія Яроша, Олександра Бабенко, Павла Ющенка,  які загинули на землі Афганістану.

Патриот1патриот2