День Соборності України

3Задзвонили срібні дзвони в Україні,            Аж по світі по широкім стало чути:     «Зустрічайте Воскресіння день! Віднині Навік-віки Україні вільній бути!».      

В.Переяславець

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Саме цій знаменній події і були  присвячені Урок Соборності “Єднання заради Незалежності” лекції-презентації на тему “Без Соборності немає незалежності”, в бібліотеці Центру демонструвалась історико-літературна книжкова «Соборна Україна — одна на всіх як оберег», які були проведені 19-20 січня із учнями нашого Центру.

Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Прологом цих заходів стали слова великого українського класика Олеся Гончара: «Бережіть собори душ наших!». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.

Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат,  як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова стали справді пророчими.

з рубрики: НОВИНИ ЦЕНТРУ №1

Comments are closed.